Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułuDo 30 listopada można oddawać głosy na miejscowości nominowane do drugiego etapu Konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2021 r.” Spośród nich zostaną wybrani laureaci konkursu, który już po raz dziesiąty został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski.

 

Konkurs „Piękna Wieś Podkarpacka” odbywa się cyklicznie. Organizowany jest raz w roku, a jego głównym celem jest pokazanie piękna wiejskiego krajobrazu, jak również dbałości mieszkańców wsi o swoje najbliższe otoczenie.

Konkurs ma też promować ideę wspólnego działania lokalnych społeczności, zachęcać do działań i upowszechniać najlepsze wzorce współpracy, których efektem są zadbane, przyjazne miejscowości, stanowiące wizytówkę regionu – mówi wicemarszałek Piotr Pilch.

Komisja konkursowa zgodnie z kryteriami ocen określonymi w regulaminie konkursu wybrała 10 finalistów z 18 miejscowości zgłoszonych przez gminy z terenu województwa podkarpackiego. Profile zaprezentowanych wsi można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.pieknawies.podkarpackie.pl. Głosowanie internetowe potrwa do 30 listopada do godz. 24:00.

Lista nominowanych miejscowości do drugiego etapu konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2021 r.” w kolejności alfabetycznej przedstawia się następująco:

 1. Miejscowość: Dębno, gmina Leżajsk,
 2. Miejscowość: Gnojnica Dolna, gmina Ropczyce,
 3. Miejscowość: Jeżowe, gmina Jeżowe,
 4. Miejscowość: Krościenko Wyżne , gmina Krościenko Wyżne,
 5. Miejscowość: Markuszowa gmina Wiśniowa,
 6. Miejscowość: Rogi, gmina Miejsce Piastowe,
 7. Miejscowość: Trzcinica, gmina Jasło,
 8. Miejscowość: Tuszów Narodowy, gmina Tuszów Narodowy,
 9. Miejscowość: Werchrata, gmina Horyniec Zdrój,
 10. Miejscowość: Wółka Małkowska, gmina Tryńcza.

Głosowanie internetowe odbywa się równolegle z pracą Komisji Konkursowej, która  zgodnie z regulaminem konkursu odwiedza właśnie poszczególne miejscowości.

Wybór laureata oraz nagrodzonych i wyróżnionych miejscowości będzie sumą punktów uzyskanych z głosowania internetowego (najwięcej oddanych głosów) oraz punktów przyznanych przez komisję konkursową w ramach poszczególnych etapów konkursu.

Jak można głosować? Jest to bardzo proste:

 1. Należy wejść na stronę internetową: Piękna Wieś Podkarpacka 2021.
 2. Wybrać profil zaprezentowanej miejscowości (na podstawie opisów i zdjęć przesłanych przez gminy),
 3. Projekty ułożone są w kolejności alfabetycznej,
 4. Kolejnym etapem w głosowaniu jest oddanie swojego głosu (kliknięcie w przycisk „Głosuj”) na wybraną miejscowość.
 5. Ważne! Podanie adresu e-mail jest wymagane w celu zatwierdzenia oddanego głosu. Na podany adres zostanie wysłana wiadomość z linkiem, który należy kliknąć, aby zatwierdzić głos.

Wszystkie potrzebne informacje dotyczące zasad głosowania wraz z Regulaminem Konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2021” są dostępne na specjalnie utworzonej stronie internetowej pod adresem: Piękna Wieś Podkarpacka 2021.

Konkurs to jeden z elementów wsparcia, jakie samorząd województwa przygotował dla sołectw i gmin uczestniczących w Podkarpackim Programie Odnowy Wsi. Cieszymy się z efektów tej inicjatywy,gdyż znacząco poprawia się estetyka i jakość życia w podkarpackich wsiach – mówi Magdalena Sobina – dyr. Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWP.

O terminie ogłoszenia wyników oraz wręczeniu nagród będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej.

Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego