Otwórz/zamknij mapę strony

Miniaturka artykułuSpot pt. „Fundusze Europejskie w walce z pandemią”, ukazujący zmagania ratownika medycznego, a zarazem szefa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu znalazł się w gronie laureatów 12. edycji konkursu „Fundusze Europejskie w kadrze” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Energa Camerimage w Toruniu.

 

 

Na konkurs od kilkunastu lat zgłaszane są filmy promocyjne z całej Polski. Warunkiem udziału w tym plebiscycie jest ich związek z funduszami unijnymi. W skład jury konkursu wchodzą specjaliści z branży marketingowej, reklamy, twórcy filmowi zaproszeni przez organizatorów Festiwalu, a także przedstawiciel Komisji Europejskiej. W tym roku uznanie jury Podkarpacie zdobyło właśnie za spot o trudnej i nierównej walce z pandemią Covid.

 

Filmik Podkarpackiego jest perswazyjny, komunikatywny, jasny. To znak firmowy tego, co województwo robi od lat. Paradokumentalne historie, w których można przywiązać się do bohatera, to są historie które przyciągają. To dowód na to, ze Podkarpackie od lat trzyma poziom – mówił Jan Majle - copywriter, dyrektor kreatywny, jeden z jurorów.

 

Z każdym rokiem rywalizacja jest coraz trudniejsza. Regiony prześcigają się wzajemnie w pomysłach na ukazywanie efektów wdrażania funduszy w swoich okolicach. Od zeszłego roku, do konkursu wprowadzono dodatkową konkurencję – spoty o tematyce wykorzystania Funduszy Europejskich na walkę z COVID-19 – mówi Wioletta Rejman – dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej.

 

Zobacz nagrodzony spot:

 

 

Do tej pory Podkarpackie zostało nagrodzone czterema statuetkami Camerimage za różne spoty prezentujące efekty wdrażania Funduszy Europejskich. Region został doceniony za kreatywność w tworzeniu, autentyczne historie i doskonałe obrazy.

Tekst: Sylwia Tęcza

Oddział Komunikacji i promocji Funduszy Europejskich

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego