Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułuJakie znaczenie miały wizyty papieża-Polaka w dziejach narodu Polskiego i Ukraińskiego oraz jak wpłynęły one na kulturę pamięci – o tym między innymi rozmawiali uczestnicy seminarium Akademii Dziedzictwa Kresów pt. „Prawa człowieka a dziedzictwo dawnej Rzeczpospolitej". Udział w spotkaniu wziął marszałek Władysław Ortyl.

 

Seminarium miało charakter hybrydowy, a część studyjna odbyła się w Jarosławiu w Muzeum-Kamienicy Orsettich. Sesja odbyła się w duchu 20. rocznicy podróży  apostolskiej św. Jana Pawła II na Ukrainę w 2001 roku. Seminarzyści wspólnie zastanawiali się nad znaczeniem wizyt papieża-Polaka w dziejach obu narodów oraz nad wagą kultury pamięci. Oprócz tematyki związanej z postacią świętego Jana Pawła II, odniesiono się także do twórczości Josepha Conrada oraz Tadeusza Kukiza. Uczestnicy debatowali także na tematy związane z prawami człowieka oraz o międzynarodowym dziedzictwem dawnej Rzeczpospolitej.

Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu seminariów Akademii Dziedzictwa Kresów, współfinansowanego przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Anna Magda

Biuro prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego