Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułuByły brawa, gratulacje i życzenia – tak wyglądała premiera nowego spektaklu pt. „Teatr Variete”, w wykonaniu Teatru Rozmaitości im. Stefana Ostrowskiego w Mielcu. Premiera połączona była z jubileuszem 75-lecia działalności zespołu teatralnego oraz wręczeniem państwowych odznaczeń, medali i nagród. Udział w uroczystości wziął marszałek Władysław Ortyl.

 

Przez kolejne dekady przyciągali Państwo do Mielca ludzi zakochanych w sztuce oraz poszukujących w niej inspiracji. Wystawiane przez Państwa spektakle pozwoliły wielokrotnie doświadczać widzom wielu emocji, pochylać się nad stanem ludzkiej kondycji, śmiać się i bawić, wpadać w zadumę oraz kontemplować, kształtując tym samym wiedzę o świecie, testując wrażliwość na prawdę i piękno oraz kreując standardy estetyczne – takie słowa skierował marszałek Władysław Ortyl do aktorów teatralnych w przekazanym przez siebie liście gratulacyjnym.

 

Jubileusz był także okazją do uhonorowania pięciu osób Odznakami Honorowymi Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, które wręczył marszałek Władysław Ortyl. Odznakę otrzymali: Magdalena BetlejaGrażyna ChamielecJoanna KruszyńskaElżbieta Witek Janusz Pacholec.

W skierowanych do aktorów słowach, marszałek nie szczędził licznych pochwał i podziękowań za aktywność w promocję kultury wysokiej:

 

Spotkania z Państwem zawsze są prawdziwą intelektualną ucztą, a wystawiane sztuki na długo zapadają w pamięć. Poruszające spektakle zawsze są przygotowywane z najwyższą starannością i dbałością o widza, który znajduje się w centrum uwagi, przez co może wznieść się na intelektualne wyżyny i spojrzeć na daną problematykę z szerszej perspektywy. Dziś w tym ważnym dniu, za to zaangażowanie na rzecz kultury pragnę Państwu bardzo podziękować, a jednocześnie pogratulować talentów, pasji, zaangażowania, które przekuwają Państwo nie tylko w nowe role, ale także w nowe inicjatywy, działania i dzieła, budując tym samym artystyczny i intelektualny potencjał Mielca i całego Podkarpacia – powiedział.

 

Podczas uroczystej premiery, również prezydent Mielca Jacek Wiśniewski wręczył medale okolicznościowe z okazji 75-lecia Teatru Amatorskiego, a przewodniczący kapituły fundacji „Albertus” Zdzisław Nowakowski, wręczył nagrodę „Albertus” im. Barta Alberta Chmielewskiego.

 

Tekst: D. Kozik

Zdjęcia: SCK w Mielcu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego