Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułuOgłoszenie o konkursie nr 6/2022 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) na wybór operacji, które będą realizowane w 2022 i 2023 r. w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2022–2023. 

 

 

Miniatura artykułuW centrum Stalowej Woli powstanie nowoczesny biurowiec o powierzchni użytkowej ok. 6 tyś. metrów kwadratowych. Modernistyczny obiekt zostanie wybudowany  u zbiegu ulic Floriańskiej i Okulickiego. Marszałek Władysław Ortyl wziął udział w inauguracji budowy oraz umieszczeniu aktu erekcyjnego w kapsule czasu, która spocznie u podstaw przyszłego obiektu.

 

Miniatura artykułuJaką trasą będzie przebiegać obwodnica Leska i jakie niesie ze sobą możliwości rozwoju dla miasta? O tych między innymi kwestiach rozmawiali samorządowcy na spotkaniu poświęconemu przyszłej obwodnicy. Udział w rozmowach wziął wicemarszałek Piotr Pilch.

 

Miniaturka artykułu

Miniatura artykułu

Miniaturka artykułu

Miniatura artykułuPrawie 9 kilometrów długości – taki odcinek drogi wojewódzkiej nr 993 z Nowego Żmigrodu do Pielgrzymki został właśnie oddany do użytku kierowców. Inwestycja była współfinansowana z Funduszy Europejskich i była realizowana w partnerstwie z Krajem Preszowskim na Słowacji.

 

17 Przecięta wstęga oznacza zakończenie inwestycji- Okres przedświąteczny to najlepszy czas na dobre wiadomości i taką bez wątpienia jest zakończenie rozbudowy drogi, pomiędzy Lipiną a Oleszycami i nowy standard, jaki oferujemy mieszkańcom i podróżującym – mówiła członek zarządu Anna Huk w czasie uroczystego otwarcia 6- kilometrowego odcinka przebudowanej drogi w powiecie lubaczowskim.

Miniatura artykułuKolejne odcinki Via Carpatia pomiędzy Rzeszowem a Lublinem zostały oddane do użytku kierowców. Mowa o liczącym około 35 km odcinku z Kraśnika do Janowa Lubelskiego, wraz z obwodnicami tych miast w województwie lubelskim. W otwarciu drogi uczestniczył wicemarszałek Piotr Pilch.

 

 

Miniatura artykułuTo wielki powód do radości dla nasz wszystkich, bo oznacza bezpieczeństwo dla mieszkańców znaczącego obszaru północy Podkarpacia, a to dla nas sprawa wielkiej wagi – powiedziała Ewa Draus w czasie uroczystości oficjalnego oddania wałów na rzece Trześniówce.

Miniatura artykułu

Miniatura artykułuPrezentacja efektów współpracy samorządów w ramach Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, połączona z dyskusją na temat możliwości wsparcia tej inicjatywy z poziomu regionalnego, krajowego i europejskiego – tak wyglądała konferencja „Zielony Ład szansą dla samorządów Dorzecza Wisłoki”, która odbyła się w urzędzie marszałkowskim. Marszałek Władysław Ortyl uroczyście powitał uczestników dyskusji.

Miniatura artykułuJakie są najważniejsze kierunki rozwoju gospodarki w obiegu zamkniętym w województwie podkarpackim? O tym można było dowiedzieć się na konferencji poświęconej tej tematyce, która odbyła się w Rzeszowie. Udział w debacie wzieli marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Ewa Draus.

Miniatura artykułu

Miniatura artykułuPonad 40 prelegentów ze świata nauki i biznesu, dwa dni pełne merytorycznych wystąpień oraz paneli dyskusyjnych, kilkanaście zróżnicowanych tematów dotyczących m.in. etyki w technologii. Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza na II edycję Forum Nauki i Biznesu, której hasłem przewodnim jest pytanie: „Człowiek dla technologii, czy technologia dla człowieka?”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Jerzy Borcz – Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski, odbędzie się 23-24 listopada, a udział w nim jest bezpłatny. Wśród prelegentów Forum znaleźli się m.in. Kuba Klawiter, Artur Kurasiński oraz Karol Wójcicki.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego