Otwórz/zamknij mapę strony
...z gimnazjów i szkół średnich. Urząd marszałkowski ma w tym roku do rozdania ponad 5 milionów złotych. Kryteria jakie trzeba spełnić to przede wszystkim wysoka średnia ocen. W tym roku pod uwagę brane są przede wszystkim oceny z przedmiotów ścisłych.

Darek to jeden z najlepszych uczniów w szkole - chodzi do trzeciej klasy gimnazjum. Jego średnia na świadectwie wyniosła w tamtym roku pięć i pół. W tym roku zdążył już wziąć udział w sześciu olimpiadach przedmiotowych. Podobnie jak Mateusz i Maciek. Obaj uczą się w drugiej klasie gimnazjum. Ich średnia ocen w pierwszej klasie to pięć zero. Interesują się przedmiotami ścisłymi ale nie tylko. Maciek na przykład trenuje judo i jest wicemistrzem Polski młodzików. Ze specjalnego stypendium skorzystał po raz pierwszy w tamtym roku.

Tylko w tamtym roku stypendium dla najzdolniejszych otrzymało 1220 uczniów z Podkarpacia. W tym roku Urząd Marszałkowski ma do rozdania ponad 5 milionów złotych. Dokładnie 350 złotych miesięcznie dla jednego ucznia - przez dwanaście miesięcy.

Równie ważnym warunkiem otrzymania stypendium są zarobki rodziców. Dochód na członka rodziny nie może przekroczyć 1008 złotych miesięcznie. Wzory wniosków można znaleźć na stronie urzędu marszałkowskiego.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego