layout-wrota-lipiec2014-tlo-kultura

kultura.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

XXI Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe

rsk carmenW dniach 7–9 lutego 2014 roku w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędą się 21 Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe. Teatr dostarczy widzom rozrywki, gdyż karnawał w swym założeniu jest czasem radości i zabawy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu artystycznego prezentowanych przedstawień, dzięki zaproszeniu do występu na rzeszowskiej scenie znanych i cenionych w polskim świecie artystycznym teatrów. Da także publiczności możliwość obcowania ze znanymi polskimi artystami (m.in. Joanna Szczepkowska, Łukasz Małecki, Maria Seweryn).

W programie XXI RSK znalazły się następujące spektakle: 

– „Carmen. Bella Donna” Teatru Bagatela im. T. Boya-Żeleńskiego z Krakowa 

„Carmen. Bella Donna” to komedia kryminalna, w której wątki romansu przeplatają się z motywami zbrodni i zemsty. Kolejne ofiary namiętnej morderczyni-kokietki padają na stole albo już gniją w ogródku. Carmen za pomocą ziół manipuluje pożądaniem, które wymyka się amantom spod kontroli, przecząc tym samym wiktoriańskiemu przekonaniu, że kobieca seksualność nie istnieje suwerennie, bo zawsze jest tylko odbiciem męskiej…(Alicja Müller „Teatralia – Kraków”) 

rsk go a baba plakat

– „Goła baba” Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza z Warszawy 

Komedia Joanny Szczepkowskiej o intrygującym tytule „Goła baba” stanowi zaproszenie do literacko-teatralnego świata kreowanego przez znaną aktorkę i pisarkę. Dwie zupełnie różne postaci: eteryczna i delikatna Kobieta z Parasolką oraz rubaszna, ekspansywna Baba – obie grane przez Joannę Szczepkowską – to główne i jedyne bohaterki owej scenicznej opowieści. Starają się one na różne – sobie właściwe – sposoby uwieść widza i przekonać go do własnych poglądów na sztukę, sukces i życie. (…) Artystka – posługując się formą lekką, komediową, prowokuje do śmiechu i zabawy, czynnie angażując odbiorcę w teatralne „tu i teraz”. (e-teatr.pl)

rsk konstelacje– „Konstelacje” Teatru Polonia z Warszawy 

„Konstelacje” w warszawskim Teatrze Polonia to rollercoaster – od śmiechu do wzruszenia. Adam Sajnuk, Maria Seweryn oraz Grzegorz Małecki stworzyli sceniczny przebój idealny. (…) Dawno nie słyszałem ze sceny tekstu tak brawurowego, prowokacyjnie mieszczącego w sobie farsę, dramat małżeński, a wreszcie opowieść o umieraniu. Payne zwodzi widownię, najpierw serwując jej szampańską zabawę, aby za chwilę śmiech zamarł na ustach. Odtąd kiedy ktoś mnie zapyta o dramaturgiczny przebój dla szerokiej widowni, odpowiem bez wahania – „Konstelacje”. Zabawne, absurdalne, gorzkie, ironiczne, wzruszające. (Jacek Wakar „Dziennik – Gazeta Prawna”)

Przygotował: Jarosław Gawlik (materiał nadesłany)

 Podkarpacki Informator Kulturalny

 KIK 2017

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Folklor Podkarpacia

Skarby Podkarpackie

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Skansen Karpacka Troja

Muzeum Kresow w Lubaczowie

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

 

teatr-siemaszkowej-baner

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

 

e-bib2

pbc

przeszlosc