Konkurs na opracowanie materiałów edukacyjnych dla szkół w zakresie dziedzictwa kulturowego

nid logoNarodowy Instytu Dziedzictwa ogłosił konkurs na opracowanie materiałów edukacyjnych dla szkół w zakresie dziedzictwa kulturowego. Jest on organizowany w ramach realizacji Krakowego Programu Ochrony Zabytków i Opieki nad Zabytkami na lata 2014-2017. Termin nadsyłania projektów upływa 16 listopada 2015 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 7 grudnia 2015 roku, a na zwycięzcę czekają atrakcyjne nagrody!

Organizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa konkurs ma na celu zwiększyć efektywność systemu upowszechniania wiedzy o dziedzictwie oraz kreować w młodym pokoleniu przekonanie o konieczności zachowania zabytków poprzez tworzenie użytecznych i nowoczesnych materiałów dydaktycznych.

Przedmiot konkursu
Przedmiotem konkursu jest opracowanie projektu materiałów edukacyjnych mających na celu upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie, przeznaczonych do wykorzystania przez nauczycieli podczas zajęć dydaktycznych w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W materiałach edukacyjnych powinien znaleźć się scenariusz lekcji oraz materiały dydaktyczne (prezentacje, filmy, gry, karty pracy itp.).

Jak wziąć udział?
W konkursie może wziąć udział każda osoba pełnoletnia lub jednostka organizacyjna, która do 16 listopada 2015 roku prześle na adres organizatora swój projekt.

Kryteria oceny projektów
Każdy z nadesłanych projektów zostanie oceniony przez jury pod kątem czterech kryteriów:

  1. Kryterium A – ocena pod względem poprawności merytorycznej, zgodności z podstawą programową i adekwatności do poziomu edukacyjnego odbiorców.
  2. Kryterium B – ocena pod względem zastosowania aktywnych metod nauczania i nowoczesnych narzędzi pracy
  3. Kryterium C – ocena pod względem atrakcyjności wizualnej i estetyki wykonania
  4. Kryterium D – ocena pod względem propozycji indywidualizacji pracy

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 7 grudnia 2015 roku, a na zwycięzcę czekają atrakcyjne nagrody!
Dodatkowe informacje oraz niezbędne formularze znajdują się na stronie internetowej NID 

Informacji udziela:

Beata Bauer
Zespół ds. organizacji kształcenia i upowszechniania wiedzy o dziedzictwie
tel: (22) 55 15 690
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.