layout-wrota-lipiec2014-tlo-kultura

kultura.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

styczeń 2020
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Gra Miejska „Wehikuł czasu”

GraWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza młodzież w wieku gimnazjalnym wraz z opiekunami do uczestnictwa w Grze Miejskiej „Wehikuł czasu”. Start 18 września 2015 r. o godz. 10.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, przy ul. Słowackiego 11. Na zgłoszenia czekamy do 12 września 2015 r. Zagraj z Nami! Szczegółowe informacje na stronie: www.wimbp.rzeszow.pl Gra zorganizowana w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2015.

Rozwiązywanie zagadek, pokonywanie wyznaczonej trasy, rywalizacja drużynowa, atrakcyjne nagrody i historia Rzeszowa zaczerpnięta z książek Franciszka Kotuli – etnografa, historyka, folklorysty i muzealnika, autora prac monograficznych o kulturze Lasowiaków, Rzeszowiaków, Pogórzan z regionów Polski południowo-wschodniej, informacje na temat Unii Europejskiej oraz kilka słów o literaturze – oto co czeka uczestników historyczno-literackiej Gry Miejskiej „WEHIKUŁ CZASU”, która odbędzie się 18 września 2015 r. w Rzeszowie.
Zabawa rozgrywać się będzie w centrum Rzeszowa, w miejscach, które stanowią ważną część historii naszego miasta. Gracze podzieleni na drużyny będą mieli za zadanie odszukać określone Punkty Gry w centrum Rzeszowa i rozwiązać zadania, a następnie w jak najkrótszym czasie zameldować się na mecie. Rozmaite zagadki, zadania oraz wyznaczone punkty gry oprowadzą uczestników po centrum Rzeszowa i pokażą wybrane miejsca, pomniki, budynki, zabytki, które istniały w przeszłości, a zostały zburzone, zniszczone lub utracone w okresie działań wojennych (podczas II wojny światowej). Będzie to zabawa, ale także pouczająca wędrówka po zakątkach i historii miasta Rzeszowa oraz doskonały sprawdzian z wiedzy o historii Rzeszowa, literatury oraz Unii Europejskiej. Uczestnicy Gry mogą korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł wiedzy!
Europejska Gra Miejska ma na celu zaktywizowanie i zachęcenie mieszkańców województwa podkarpackiego do pogłębiana wiedzy o Rzeszowie, literaturze, a także o Unii Europejskiej – poprzez zabawę.

Jak wziąć udział w Grze?

Zbierz zespół liczący od 3 do 5 osób i zarejestruj go wypełniając formularz zgłoszenia. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ważne jest, aby co najmniej jedna z osób w zespole była pełnoletnia. Gra przeznaczona jest dla młodzieży gimnazjalnej i ich opiekunów.
Gra rozpocznie się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie. Każdy Zespół przed rozpoczęciem Gry otrzyma pakiet startowy wraz z materiałami potrzebnymi do Gry. Dla trzech pierwszych zespołów, które najszybciej pokonają trasę czekają nagrody w postaci bonów. Organizatorzy przewidują również upominki dla wszystkich uczestników zabawy. Szczegóły zabawy prześlemy zarejestrowanym zespołom przed jej rozpoczęciem.
Zgłoszenia należy przesłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pocztą na adres: Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie, ul. Słowackiego 11, 35-310 Rzeszów lub telefonicznie: 17 8669 457, 17 8669 456. Na zgłoszenia czekamy do 12 września!

Historyczno-literacka Gra Miejska „WEHIKUŁ CZASU” jest przedsięwzięciem współfinansowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w ramach XXIII. Europejskich Dni Dziedzictwa 2015 przebiegających pod hasłem: „Utracone dziedzictwo”. Organizatorem jest Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie.
Partnerzy: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rzeszowie, Regionalne Stowarzyszenie Pamięci Historycznej „Ślad”, Urząd Statystyczny w Rzeszowie.

Agnieszka DworakPodkarpacki Informator Kulturalny

 KIK 2017

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Folklor Podkarpacia

Skarby Podkarpackie

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Skansen Karpacka Troja

Muzeum Kresow w Lubaczowie

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

 

teatr-siemaszkowej-baner

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

 

e-bib2

pbc

przeszlosc