layout-wrota-lipiec2014-tlo-kultura

kultura.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kinobus rusza już wkrótce!

Kinobus promoKochasz kino? Lubisz podróże? Chcesz w wyjątkowy sposób spędzić ostatni weekend wakacji? Wsiadaj na pokład Kinobusu! To pierwszy objazdowy festiwal kinowy – trzy dni podróżowania szlakiem kin i innych atrakcji Podkarpacia! Zostało już tylko kilka wolnych miejsc!

- Odwiedzimy kilkanaście kin czynnych i nieczynnych, obejrzymy filmy, zwiedzimy unikatowe muzea, spróbujemy lokalnych przysmaków, winem uczcimy 650-lecie Jasła. Spróbujemy odnaleźć ślady niegdysiejszej prężnej kultury filmowej, zadumamy się na tym, co się z nią stało – mówi Maciej Gil, historyk filmu, autor pierwszej polskiej trasy Kinobusu. – Wesprą nas specjaliści: regionaliści, kinomani, badacze dziejów filmu, którzy przygotowują dla nas gawędy o lokalnej historii filmowej. Będzie wakacyjnie, odkrywczo i rozrywkowo.

Trasa
Uczestnicy festiwalu wyruszą w samo południe w piątek 28 sierpnia z Rzeszowa, gdzie wcześniej zwiedzą Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy, przez Przeworsk, Jarosław i Przemyśl do Sanoka, gdzie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sanoku obejrzą filmy „Kino Świat” i „Kocham Kino”.
W sobotę 29 sierpnia odwiedzą kina w Brzozowie, Rymanowie, Iwoniczu-Zdroju, Dukli i Jaśle, gdzie zatrzymają się na projekcję filmów „Kino Świat” oraz „Młode wino”, a także Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.
Trasa Kinobusu w niedzielę 30 sierpnia będzie wiodła przez schron kolejowy Stępina-Cieszyna i Strzyżów do Rzeszowa, gdzie zaplanowano spacer szlakiem nieistniejących już kin w tym mieście.

Szczegółowa trasa znajduje się pod tym linkiem
 

Wszystkie projekcje filmowe i spotkania są otwarte i bezpłatne
dla mieszkańców!

Organizatorem polskiego Kinobusu jest krakowska Fundacja Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison, która tworzy Kino Agrafka, Kinokawiarnię Kika i DKF Rozpięci. Cena: 170 zł (bilet kinobusowy, wikt i opierunek) + 15 zł (wstęp do muzeów). Szczegóły i sprzedaż biletów na stronie kinobus.pl oraz na profilu facebook.com/kinobuspl

Projekt Kinobus / Podkarpacie 2015 otrzymał wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.
Patroni medialni: Aktivist, Stopklatka.pl, Radio Rzeszów, X. Informator Kin Studyjnych, Nowiny, nowiny24.pl, Kinoamator – subiektywny blog filmowy, wielkaC.pl, twojejaslo.pl, Tygodnik Sanocki.
Partnerzy: Miasto Jasło, Powiat Sanocki, Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, Muzeum Historyczne w Sanoku, BWA Galeria Sanocka, Stowarzyszenie Kobiety i Wino, Uzdrowisko Rymanów, Kawa Rzeszowska.

Zapraszamy do kontaktu:

Paulina Bandura
PR Manager projektu
T 606 40 74 74 / M Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Podkarpacki Informator Kulturalny

 KIK 2017

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Folklor Podkarpacia

Skarby Podkarpackie

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Skansen Karpacka Troja

Muzeum Kresow w Lubaczowie

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

 

teatr-siemaszkowej-baner

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

 

e-bib2

pbc

przeszlosc