layout-wrota-lipiec2014-tlo-kultura

kultura.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Spotkanie Kobiet Pogranicza w odcieniu mody

Spotkanie Kobiet Pogranicza plakat 2018Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza 8 marca o godzinie 17.30 wszystkie Panie oraz wszystkich miłośników Pań Na SPOTKANIE PAŃ W ODCIENIU MODY. Tegoroczne spotkanie odbywać się będzie pod hasłem „Moda dla sztuki, Sztuka dla mody”. Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, hole i galerie, ul. Kolejowa 1, Krosno; Biuro Wystaw Artystycznych, sale wystawiennicze, ul. Kolejowa 1, Krosno. W programie: wystawy, happeningi i spotkanie z artystami projektu PLATÓ Creative Clash. Wydarzeniu towarzyszyć także będzie targowisko rozmaitości: rękodzieło artystów lokalnych, świat kosmetyków, „szaliki, szaliczki, apaszki, czapeczki”, a wszystko o zapachu doskonałej herbaty/kawy.

W galeriach RCKP oraz salach wystawienniczych BWA swoje prace przedstawią:

Adriena Gornyitzki - Geometria, moda 3D - galeria szara RCKP

Dorota Sadovská - „Żywe suknie” - BWA

Peter Kalmus - „Anarchia - Sztuka” - BWA

Boris Hanečka - „Black Box Instalation” - galeria pomarańczowa RCKP

Zuzana Kaliňáková - „The Artbags” - galeria pogranicza RCKP

Dorota Sadovská - artystka międzynarodowa, urodzona na Słowacji , malarka, grafik, fotografka, wydawca magazynu poświęconego sztuce performatywnej Sado, inspiruje się w swojej twórczości ludzkim ciałem, przekazem niesionym przez cielesność, konfrontuje ją z naturą.

Adriena Gornyitzki - koszyczanka, zawodowo związana z międzynarodową firmą modową, z siedzibą w Pradze, specjalizującą się w stylu outdoor i street. Jej prace zawierają zawsze geometryczne detale, elementy graficzne i graffiti.

Zuzana Kaliňáková - absolwentka scenografii i grafiki, pochodząca ze Sniny, prowadzi śmiałe eksperymenty modowe, sztuka i design oraz prowokowanie przedmiotem, który w swoim założeniu nie posiada aspektów stroju. Artystka projektuje ubrania z toreb - i używa tych przedmiotów użytku powszedniego jako wykładni sztuki - mody.

Peter Kalmus - samouk, artysta, anarchista, kandydat na prezydenta Republiki Słowackiej, projektant odrealnionych i bajkowych ubrań, które prezentuje na sobie podczas wystaw i wernisaży, elementy jego designu korespondują z rockowymi symbolami spod znaku The Kiss, Gary Glitter czy Eltona Johna. W strojach Kalamusa widać także wyraźne inspiracje apokaliptycznymi wizjami rodem z Mad Maxa czy Blade Runnera.

Boris Hanečka - zabawny, enfant terrible słowackiej mody, jego stroje to alegorie, np. czasu, młodości, sztuki, przemijania i wiecznego trwania. Młodość dla artysty jest kwestią dyskusyjną, bowiem jak twierdzi - kobieta w każdym wieku jest piękna.Podkarpacki Informator Kulturalny

 KIK 2017

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Folklor Podkarpacia

Skarby Podkarpackie

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Skansen Karpacka Troja

Muzeum Kresow w Lubaczowie

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

 

teatr-siemaszkowej-baner

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

 

e-bib2

pbc

przeszlosc