KINOLUB – festiwal filmów dla dzieci i młodzieży

kinolubPodkarpacka Komisja Filmowa zaprasza na 5. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB, który odbędzie się w dniach 9-14 czerwca br. w Wojewódzkim Domu Kultury (ul. Okrzei 7) oraz Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy (ul. Mickiewicza 13). Wstęp na wszystkie projekcje jest BEZPŁATNY. W programie festiwalu znajdują się najnowsze filmy z całego świata tworzone z myślą o dzieciach i młodzieży – 8 filmów pełnometrażowych oraz 51 krótkich. Wśród nich są filmy fabularne, animacje, dokumenty i historie pokazujące życie, pasje i marzenia dzieci z najdalszych zakątków świata. Projekcjom towarzyszą dyskusje oraz spotkania z międzynarodowymi twórcami. Swój udział potwierdzili już reżyserzy z Niemiec, Holandii, Rosji, Indii.

Pierwszego dnia festiwalu na widzów czekają „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”. Produkcja, do której zdjęcia powstawały między innymi w Rzeszowie, jest pełną przygód opowieścią o przyjaźni, muzyce i przybyszach z tajemniczych krain. Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem Tomaszem Szafrańskim oraz odtwórcą głównej roli Maciejem Makowskim.

O wartości wydarzenia niech zaświadczą opinie z lat poprzednich:

„Fantastyczna oferta programowa dla dzieci i młodzieży. Takich filmów nie znajdziemy w żadnym kinie w naszym mieście. Wreszcie dzieci mają dostęp do prawdziwie wartościowego, inteligentnego kina z różnych zakątków świata”.

„KINOLUB w Rzeszowie to: bardzo ciekawa i bogata oferta, komfortowe warunki oglądania, ciekawe imprezy towarzyszące (np. spotkanie z reżyserem), perfekcyjna organizacja”.

Program podzielony jest na pięć kategorii wiekowych: 4+ , 6+, 9+, 11+, 15+. Filmy są w polskiej wersji językowej – mają polskiego lektora, a filmy w kategorii wiekowej 15+ polskie napisy.

Współorganizatorami wydarzenia są Podkarpacka Komisja Filmowa i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia https://kinolub.pl/rzeszow/

Dla grup powyżej 5 osób obowiązują rezerwacje. Można ich dokonać klikając na ten link: https://forms.gle/AVU2AsLM7uRSpixh7 lub telefonicznie pod numerem: 504 015 202.