layout-wrota-lipiec2014-tlo-kultura

kultura.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

maj 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

GRAND OFF

Grand Off w WDKWojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Fundacja Cinema Art. zapraszają 27 lutego 2019 r. o godz. 18:00 na projekcję filmów nagrodzonych podczas 12. edycji GRAND OFF - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata. Bilety wstępu po 5 zł - dostępne w kasie WDK, ul. S. Okrzei 7. Festiwal Grand OFF to najważniejsza w Polsce inicjatywa promująca kino niezależne. To również jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie kina niezależnego na całym świecie. Misją Grand OFFu jest zaprezentowanie i wyróżnienie najlepszych niezależnych filmów nadsyłanych z różnych zakątków świata. Laureaci wyłonieni zostali przez członków Kapituły Grand OFF – reprezentantów międzynarodowych środowisk filmowych. Zwieńczeniem festiwalu była uroczysta ceremonia rozdania nagród organizowana w Warszawie. Na ostatnią festiwalową edycję nadesłano blisko 4000 filmów ze 125 krajów a Komisja Nominacyjna spośród tych dzieł wybrała 55 filmów w 11 kategoriach. Zwycięskie filmy zaprezentowane zostaną w WDK oraz w około 100 innych instytucjach na terenie całej Polski. Więcej informacji na stronie www.grandoff.eu

W PROGRAMIE:

OJCIEC ADNANA - Najlepszy Scenariusz

reżyseria: Sylvia Le Fanu

produkcja: Dania 2017

czas: 25min.

Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.

PRZENIESIENIE - Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Film Fabularny

reżyseria: Michael Grudsky

produkcja: Izrael 2017

czas: 22 min.

Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.

WEWNĄTRZ ŚCIGAM SIĘ - Najlepsze Zdjęcia i Najlepszy montaż

reżyseria: Aleksander Szeser

produkcja: Irlandia 2017

czas: 18 min.

Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.

OSOBLIWE ZDOLNOŚCI PANA MAHLERA - Najlepsza Rola Męska
i Najlepsza Scenografia

reżyseria: Paul Philipp

produkcja: Niemcy 2017

czas: 29 min.

NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry’ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem.
Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym...

MYŚLĘ, ŻE SIĘ W TOBIE PODKOCHUJĘ - Najlepsza Rola Kobieca

reżyseria: Maria Eriksson-Hecht

produkcja: Szwecja 2018

czas: 9 min.

13-letnia Nadja poznaje przez internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w „realu”. Kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.

ABRAMEK WRÓCIŁ SAM - Najlepszy Film Dokumentalny

reżyseria: Tomasz Wiśniewski

produkcja: Polska 2018

czas: 45 min.

Henryk Prajs był ostatnim Żydem z Góry Kalwarii i szwoleżerem z Suwalskiej Brygady Kawalerii z kampanii wrześniowej 1939. Przeżył wojnę i Holokaust, ale pozostał ze swoim życiem całkowicie sam.

KONCERT OGNIA - Najlepszy Film Animowany

reżyseria: Mariia Konopatova

produkcja: Rosja 2018

czas: 6 min.

Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?

MLEKO - Najlepszy Film Polski

reżyseria: Urszula Morga

produkcja: Polska

czas: 15 min.

Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zabiera ze sobą chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.Podkarpacki Informator Kulturalny

 KIK 2017

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Folklor Podkarpacia

Skarby Podkarpackie

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Skansen Karpacka Troja

Muzeum Kresow w Lubaczowie

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

 

teatr-siemaszkowej-baner

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

 

e-bib2

pbc

przeszlosc